Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktivity domova

Aktivity domova


MORAVA CUP 2014

Datum konání: 21. 8. 2014

Také letos naši senioři postoupili do celomoravského turnaje ve hře pétanque v Domově pro seniory Burešov ve Zlíně, když se v krajském kole konaném v Domově pro seniory Chválkovice umístili na druhém místě. Počasí ovšem této venkovní hře nepřálo, pršelo jen se lilo a tak jsme se všichni vrátili do dětských let a zahráli si čáru. Všichni se dobře bavili a nakonec i to sluníčko na nás vykouklo, tak nám ani nevadilo, že jsme skončili na pátém místě.


Publikováno 8. 9. 2014 13:01

Den otevřených dveří nového A pavilonu

Datum konání: 25. 7. 2014

Po slavnostním stříhání pásky se konal Den otevřených dveří s prohlídkou nového A pavilonu. Širokou odbornou i laickou veřejnost jsme seznámili s veškerým zázemím čtyřpodlažní budovy, jejíž stavba trvala bezmála dva roky a Olomoucký kraj, který je zřizovatelem domova za ní zaplatil 156 milionů korun z úvěru od Evropské investiční banky. Je určena pro 79 uživatelů trpících demencí a jejími různými formami, kteří mají k dispozici 47 pokojů, z toho 15 jednolůžkových s balkonem a 32 dvoulůžkových. Všechny pokoje mají samostatné sociální zařízení se sprchovým koutem.  V přízemí se nachází kanceláře, ordinace lékaře, čekárna, rehabilitace, pedikúra, kadeřnictví, bufet a místnost ergoterapie z níž můžou uživatelé plynule vycházet do parku s nekonečnými cestičkami, lavičkami, vodotryskem a altánem. V prvním patře vznikla nová kuchyně a na ní navazuje velká jídelna, která bude sloužit jako společenský sál. Na každém patře je také klidová místnost, která bude sloužit k relaxaci, léčbě světlem tzv. fototerapii a společenským činnostem. Ve čtvrtém patře jsou podkrovní hostinské pokoje, pro návštěvníky, kteří jsou z daleka a chtěli by strávit se svými blízkými více času.

Potřebný provoz a specializovanou celodenní péči zajistí uživatelům nového pavilonu téměř padesát pracovníků personálu.

Během celého dne otevřených dveří navštívilo nový A pavilon kolem 800 návštěvníků a podle zápisků z návštěvní knihy se pavilon velmi líbí.

Děkujeme všem za slova chvály, podpory a přání všeho dobrého.


Publikováno 29. 7. 2014 14:27

Slavnostní otevření nového pavilonu

Datum konání: 21. 7. 2014

V pondělí 21.července jsme slavnostně otevřeli nový pavilon, určený především pro uživatele postižené demencí.Vyrostl na pozemku, který přiléhá ke stávajícímu domovu pro seniory a stavba přišla na 156 milionů korun. Investorem byl Olomoucký kraj, který stavbu financoval z úvěru od Evropské investiční banky.Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili ředitel Domova pro seniory Radkova Lhota Emil Skácel, hejtman olomouckého kraje Jiří Rozbořil, ředitel divize OHL Jaromír Pelyňka, náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Yvona Kubjátová, starosta obce Radkova Lhota Oldřich Tománek,  senioři našeho Domova a další pozvaní hosté.


Publikováno 29. 7. 2014 11:47

Výlety do cukrárny v Bystřici pod Hostýnem

Datum konání: 1. 7. 2014 - 30. 9. 2014

Přes letní měsíce pravidelně pořádáme s našimi uživateli malé výlety do cukrárny v Bystřici pod Hostýnem. Kdo chce, obejde si město a zařídí nákupy a pak už si všichni pochutnávají na kávičce, zákusku nebo poháru.


Publikováno 28. 7. 2014 11:59

Trhání lipového květu

Datum konání: 3. 7. 2014

Každý rok se hlavně naše uživatelky těší na trhání lipového květu, na kterém si potom v zimě všichni pochutnáváme v horkém čaji. Takže i letos jsme se sešli venku a pěkně při písničkách jsme se dali do voňavé práce. Počasí nám přálo a tak jsme si i letos trhání lipového květu pěkně spolu užili.


Publikováno 3. 7. 2014 11:14

Vítání léta

Datum konání: 27. 6. 2014

Krásné slunečné počasí nám umožnilo přivítat léto pěkně venku na sluníčku, při muzice s uzeným kabanosem, pivečkem nebo vínečkem.Zároveň jsme se také loučili s naší dlouholetou rehabilitační pracovnicí a připravili jsme si pro ni scénku, jak budou naše zaměstnankyně vypadat a cvičit za 30 let. Úspěch byl velký a všem se vítání i loučení moc líbilo.


Publikováno 30. 6. 2014 11:45

Výlet na svatý Hostýn

Datum konání: 25. 6. 2014

Plně obsazený autobus a dodávka s vozíky vyjely ve středu s našimi uživateli na výlet na svatý Hostýn. Počasí bylo příznivé, po mši svaté se všichni sešli u horního stánku, kde si dali kávu, pivo a nějakou tu sladkost a užívali si krásy okolí a blízkost Panenky Svatohostýnské. Nakoupili suvenýry, hostýnské oplatky, pohledy a spokojeně odjížděli domů.


Publikováno 26. 6. 2014 10:22

Pétanque Chválkovice

Datum konání: 18. 6. 2014

Také letos jsme se zúčastnili sportovního klání seniorů v Petanque o Cenu náměstkyně hejtmana Mgr. Yvony Kubjátové a náměstka hejtmana MUDr. Michaele Fischera v Domově Pohoda ve Chválkovicích. Naše družstvo zabojovalo a skončilo stejně jako loni na druhém místě a postupuje tak jako reprezentant Olomouckého kraje do finále o vítěze V. ročníku Morava Cup ve Zlíně. Blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci našeho domova a držíme pěsti do finále.


Publikováno 19. 6. 2014 8:52

Sportovní olympiáda v Domově Alfreda Skeneho Pavlovice

Datum konání: 9. 6. 2014

Každý rok jezdíme moc rádi na Sportovní olympiádu do Pavlovic. Letos si pro soutěžící připravili deset zajímavých disciplín, bohaté občerstvení, kuturní program a hlavně příjemné prostředí, ve kterém je nám vždy moc dobře. Naši zástupci se snažili a tak pro náš domov vybojovali pěkné druhé místo a jedna naše soutěžící vyhrála celou olympiádu s nejvyšším počtem bodů. Blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci našeho domova.


Publikováno 12. 6. 2014 8:31

Kácení máje

Datum konání: 29. 5. 2014

Kácení máje patří k oblíbeným tradičním akcím, na které se uživatelé i zaměstnanci vždy velmi těší.Bohužel i letos stejně jako loni nám nevyšlo počasí a tak jsme museli ,,kácet" ve velké jídelně. Májku postavenou začátkem května tentokrát přijel pokácet CIRKUS LHOTSKO, složený ze zaměstnanců domova. Ti si pro naše uživatele připravili cirkusová vystoupení medvědů, provazochodkyň a drezůru divé zvěře. Samozřejmě nechyběli roztomilí klauni. Vysokou májku se podařilo perfektně složit a vršek s vlajkou ozdobil velkou jídelnu, ve které pokračovala zábava s živou hudbou, vystoupením seniorek z Týna, zpěvem a tancem. Také bohaté občerstvení od našich kuchařek, pivo a vínečko přispěli k pěkně prožitému kulturnímu zážitku obyvatel a jejich rodinných příslušníků, kteří jsou na podobné akce vždy srdečně zváni.


Publikováno 30. 5. 2014 9:42