Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktivity domova

Aktivity domova


Oslava Dne matek

Datum konání: 12. 5. 2014 - 13. 5. 2014

Oslavit Den matek za našimi uživateli přijeli děti z mateřské školy v Dřevohosticích a děvčata z ÚSP Větrný Mlýn Skalička.Děti předvedly pásmo písniček a básniček a děvčata ze Skaličky pohádku s písničkami Hrníčkové kouzlo.Obě vystoupení potěšila a udělala radost našim uživatelům.


Publikováno 14. 5. 2014 8:36

Velikonoce v Kyjovském kroji

Datum konání: 24. 4. 2014

Naši uživatelém slavili letošní Velikonoce dvakrát. Jednou klasicky, tradičně a po druhé, když za nimi přijeli manželé Procházkovi se svým hudebně zábavným pořadem ,,Velikonoce v Kyjovském kroji".Zazpívali krásné lidové písničky, předvedli kyjovský kroj a pobavili i slovem.Nakonec ještě pro naše uživatele uspořádali tombolu.Opravdu vydařený pořad se všem velmi líbil.


Publikováno 24. 4. 2014 16:18

Malování vajíček

Datum konání: 10. 4. 2014

Svátky jara - Velikonoce mají všichni rádi, těší se na ně a tak si čekání na ně zkracují různýmu aktivitami a třeba také malováním velkonočních vajíček.Letos nám naše kuchařky vyfoukly přes 100 vajec a tak si senioři malování pěkně užili.Povedené kraslice použijeme na výzdobu domova a pokojů obyvatel.


Publikováno 14. 4. 2014 14:20

Den otevřených dveří v Domově ,,Na Zámku" v Nezamyslicích

Datum konání: 9. 4. 2014

Velmi rádi jsme přijali pozvánku na Den otevřených dveří v Domově ,,Na Zámku" v Nezamyslicích.Ústav sociální péče má v současné době 115 uživatel, kteří se mohou účastnit mnoha terapíí. A právě tyto terapie jsme si mohli vyzkoušet i my. V keramické dílně si naše uživatelky vyzkoušely práci s hlínou a vytvořit výrobek. Mohli jsme si prohlédnout a vidět v akci tkalcovskou dílnu, košíkářskou dílnu a také výrobu sandálů.Ale nejvíce se nám líbila zooterapie, kde jsme si mohli pohladit a dokonce povodit lamy, to byl pro naše uživatele ale i zaměstnance úžasný zážitek. Kromě lam mají v domově ještě ovce, kamerunské kozy, králíky, morčata, kočku, psa a několik druhů papoušků.Návštěvu jsme si užili a cestou domů jsme se ještě stavili na kávu a zákusek, aby byl dojem dokonalý.


Publikováno 11. 4. 2014 8:57

Návštěva Velikonočního salonu v Přerově

Datum konání: 7. 4. 2014

Na výstavu ,,Velikonoční salon", kterou pořádá každoročně SVC ATLAS a BIOS Přerov, jezdíme moc rádi, protože nás vždy překvapí nejen tradičními velikonočními výrobky,ale i něčím novým. I letos jsme mohli obdivovat keramiku, různými technikami malovaná vajíčka, velikonoční krásně zdobené perníčky, paličkování, patchwork, zvířátka ze slámy, vajíčka poskládaná z papíru nebo ozdobená perličkami.Vzali jsme si inspiraci pro naše vlastní tvoření a nakoupili něco pro radost.


Publikováno 8. 4. 2014 16:05

Hašlerovy písničky

Datum konání: 8. 4. 2014

Až z Prahy za námi přijel pan Karel Šedivý se svým pásmem vyprávění a písniček o největším českém písničkáři Karlu Hašlerovi. Naši obyvatelé si s ním známé písničky s chutí zazpívali.


Publikováno 8. 4. 2014 15:51

První jarní den

Datum konání: 20. 3. 2014

První jarní den roku 2014 jsme v našem domově přivítali společnou procházkou a posezením v parku. Bylo opravdu krásně, sluníčko svítilo a hned bylo radostněji na světě.


Publikováno 24. 3. 2014 10:14

Nestárnoucí dueta českých hvězd

Datum konání: 13. 3. 2014

S dalším krásným hudebně zábavným programem za našimi uživateli přijela paní Dáša Čočková s Radovanem Kňurou, kteří předvedli pořad Nestárnoucí dueta českých hvězd.Zazněly písničky od Y. Simonové a M. Chladila, H. Vondráčkové a J. Korna nebo třeba H. Zagorové a P. Rezka a další. Všichni jsme si zavzpomínali a v závěru zazněly i staré dobré lidovky, které mají naši uživatelé tak rádi.


Publikováno 17. 3. 2014 9:44

Oslava MDŽ

Datum konání: 7. 3. 2014

V našem domově rádi slavíme a tak je samozřejmostí, že slavíme také Mezinárodní den žen. A protože letos vyšel na sobotu, slavili jsme s předstihem už v pátek. Dopoledne obešel pan ředitel všechny ženy na pokojích, popřál jim k svátku a předal kytičku. A odpoledne už se slavilo, tak jak to má být s vínečkem, kávičkou a písničkou. 


Publikováno 7. 3. 2014 16:03

Masopustní zábava

Datum konání: 27. 2. 2014

Tradiční Masopustní zábava s voděním medvěda probíhala v našem domově tentokrát ve čtvrtek 27.března.Začala průvodem masek po pokojích uživatel, kde jim předaly masopustní koblížky a pozvaly je na masopustní zábavu do velké jídelny.Ta byla krásně vyzdobená papírovými výrobky našich uživatel, které společně vyráběli.K tanci i poslechu hrála živá muzika a samozřejmě nechybělo občerstvení od našich kuchařek.Masky, ve kterých nechyběl medvěd, myška, Pat a Mat, kůň, kat nebo třeba dojička zajistil personál našeho domova.Zábava se vydařila a všichni byli spokojeni.


Publikováno 28. 2. 2014 11:16