Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktivity domova

Aktivity domova


Velikonoční salon

Datum konání: 13. 4. 2017

Po pečlivých přípravách jako bylo například pečení velikonočních perníků, mazanců a beránků, barvení vajec nebo třeba sběr medvědího česneku se u nás uskutečnil Velikonoční salon. Naši obyvatelé ale také návštěva z Rokytnice tak mohli vidět ukázku pletení tatarů, zdobení velikonočních perníčků a ochutnat pomazánku s medvědím česnekem nebo mrkví. Poseděli v krásně velikonočně vyzdobené jídelně, ochutnali mazance, beránky,perníčky i jablečný koláč z naší kuchyně. Popovídali si spolu a oslavili tak příchod jara a Velikonoc.


Publikováno 27. 4. 2017 8:49

Masopustní zábava

Datum konání: 24. 2. 2017

I v našem domově se před Popeleční středou koná Masopustní zábava s voděním medvěda a spoustou jiných masek, které si pro obyvatele připravují zaměstnanci.Naši obyvatelé na tyto tradiční zábavy nedají dopustit a pokaždé se na ně těší a připravují dlouho dopředu.Pomáhají s tvořením výzdoby a také je velmi zajímá, kdo z pracovníků se skrývá třeba pod maskou medvěda, opice nebo třeba sličné děvy. Letos za nimi zavítal dokonce sám papež a nikomu ani nevadilo, že jim místo oplatek podával slané brambůrky. Masky vždy navštíví všechny obyvatele na pokojích, aby si jich užili také imobilní uživatelé, rozdají masopustní kobližky a pozvou všechny na zábavu s živou hudbou, zpěvem, tancem, občerstvením z naší kuchyně a něčím dobrým na zapití z naší kantýny. Nálada byla výborná, všichni se dobře bavili a velký dík proto patří všem, kteří se na organizaci této akce podíleli.


Publikováno 6. 3. 2017 8:17

Mikulášská zábava

Datum konání: 2. 12. 2016

Tradiční Mikulášská zábava se tentokrát konala už 2. prosince a nízké datum vůbec nevadilo Mikulášské družině navštívit naše uživatele nejdřív na pokojích , kam za nimi přišli s bohatou nadílkou, ale také je pozdravit a zatancovat si s nimi ve velké jídelně našeho domova. K tanci i poslechu hrála kapela Klapeto a ve svátečně vyzdobené jídelně se všichni dobře bavili.


Publikováno 6. 12. 2016 12:45

Beseda s cestovatelem

Datum konání: 26. 10. 2016

Se zajímavou besedou o Itálii, Benátkách, Vatikánu a jiných kouzelných místech této jihoevropské země za našimi uživateli přijel už náš starý známý cestovatel, pan Jaroslav Jaroš. Jeho vyprávění plné osobních zážitků naše uživatele zaujalo a hned se s ním domlouvali na možnosti další besedy. Pan Jaroš s radostí příslíbil a bude to prý vánoční překvapení.


Publikováno 1. 11. 2016 8:24

Kočičí kabaret

Datum konání: 10. 10. 2016

S povedeným vystoupením nazvaným ,,Kočičí kabaret" za našimi uživateli přijeli klientky a zaměstnanci Domova Větrný mlýn ve Skaličce. Pásmo tanečků, pohádek a říkání o kočkách se líbilo a tak se budeme těšit na další už vánoční vystoupení.


Publikováno 1. 11. 2016 8:16

Vzpomínka na 60. léta

Datum konání: 6. 10. 2016

Hudebně zábavný pořad pořádaný v rámci Týdne sociálních služeb a Dne otevřených dveří jako Setkání rodinných příslušníků a přátel klientů Domova se vydařil, všichni si zpívali nebo alespoň pobrukovali ty nejznámější písničky od Matušky, Simonové, Chladila, Zímy nebo třeba Kubišové. Příjemné posezení podtrhlo pestré občerstvení od našich kuchařek.


Publikováno 7. 10. 2016 14:32

Kroketový turnaj v Přerově

Datum konání: 8. 9. 2016

Naši sportovci letos sbírají ceny všude kde se objeví a tak ani na 8. ročníku Kroketového turnaje nezklamali. Krásný slunečný den si užili a domů přivezli Vítězný pohár. Blahopřejeme!


Publikováno 15. 9. 2016 12:54

XV. ročník Malé sportovní olympiády

Datum konání: 7. 9. 2016

Již XV. ročník Malé sportovní olympiády se konal první týden v září v našem domově. Každodoroční setkání spřátelených domovů z Přerova, Hranic, Prostějova, Tovačova, Pavlovic a Bystřice pod Hostýnem proběhlo v poklidné atmosféře babího léta.Soutěžící doprovázela při zábavných disciplínách živá hudba a všichni bojovali a dobře se bavili.Zlatou medaili získalo naše družstvo a radost byla obrovská. Překvapením pro zúčastněné bylo vystoupení Zdeňka Knedly, který předvedl skvělou siláckou show a svými siláckými kousky a vtipnými historkami všechny doslova zvedl ze židlí. Olympijská atmosféra byla jedinečná a všichni už se těšíme na další ročník.


Publikováno 15. 9. 2016 12:02

Za(hrad)ní slavnost

Datum konání: 26. 8. 2016

Zahradní slavnost s hudební skupinou Rabussa, která hraje lidové a renesenční písně z různých koutů Evropy, ale i z blízkého okolí, kouzelník a šermíři ve zbroji Allegros bavili naše uživatele celé páteční odpoledne.Sluníčko hřálo, pivo teklo proudem a občerstvení připravili naše kuchařky.


Publikováno 14. 9. 2016 13:16

Sportovní turnaj v Prostějově

Čtyřčlenné družstvo z našeho domova se zúčastnilo Sportovního turnaje, který se konal v zahradě Domova seniorů v Prostějově.Soutěžilo se v deseti zajímavých disciplínách a naši borci skončili na prvním místě. Byli velmi spokojení a turnaj si krásně užili.


Publikováno 14. 9. 2016 13:05